enteresan.com LogoYaptığı Botu Bahçeden Çıkaramadı

Bir adam 9 metrelik rüyalarının botunu inşa etmek için yıllarını harcıyor fakat şimdi botun bahçeden çıkarılamayacak kadar büyük olduğunu fark ediyor...
Yaptığı Botu Bahçeden Çıkaramadı

Bir adam 5 yıl boyunca, arka bahçesinde bir bot inşa etti. Fakat botu dışarı çıkaramayacak kadar büyük yaptığını fark edince saçını başını yoldu. John Melling; 5 sene önce 9 metrelik trimaran yat inşa etmeye başladı. Fakat şimdi bot taşınamayacak kadar büyük durumda. Melling, botunun tekne kısmını tamamladı fakat artık bot bahçesine hapsolacak kadar büyük bir hale geldi. Melling, bu yatı karısı ve kendisinin denize açılıp eğlenebilmesi için yaptı. Melling; 'Bu yatı, ben emekli olduktan sonra, güneş ışığında biraz zaman geçirebileceğim Yunanistan'a götürecektik. Hatta onla yarışa bile katılabilirdim fakat şu anda bahçeden çıkarmak gibi bir problemle uğraşıyorum. Ölçüleri yanlış alıp, hareket ettiremediği bir botu olan bir salak değilim. Başından beri bu bot bittiğinden bahçeden çıkarırken problemler yaşayacağımı biliyordum. RAF St Mawgan; eskiden benim gibi insanlar için botları havaya kaldırarak olduğu yerden çıkarıyordu. Ama görünüşe göre artık bunu yapmıyorlar. Şimdi botu dışarı çıkarabilmek için çitleri yıkmam gerekecek.' dedi.

Yaptığı Botu Bahçeden Çıkaramadı

Komşuları ise Melling'in bir yat inşa ettiğini daha yeni farkına vardılar. Birkaç hafta önce, yatı geçenlerin görmesini engelleyen tente, güçlü rüzgârlar tarafından uçuruldu. Melling'in kasabasında yaşayan insanlar botu fark ettiğinde, karısına botu nasıl bahçeden çıkaracağı hakkında sorular sormaya başladılar. Şu anda Melling; arkadaşlarının yardımı ve bir çekici yardımıyla teknesini bahçesinden çıkarmayı umduğunu söyledi. Melling; 'Onu bir çekiciye yüklemek mümkün. Bu konuda bana yardımcı olacak birileri çıkarsa çok minnettar kalacağım. 8 Mayıs'ta gelecek olan bir çekici kiraladım. Dolayısıyla onu çıkarmak için herkesin yardımına ihtiyacım olacak. Eğer onu daha uygun, rahat bir alanda yapmak isteseydim; ben kendim üstünde çalışabilmek için bahçeye inmek yerine, kilometrelerce yol gitmek zorunda kalacaktım. Bu bana daha uygun geldi. Birkaç arkadaşımı botu kaldırabilmek için çağıracağım. Bu imkânsız gibi gözükse de, bot çok hafif olduğu için sanırım onu çekiciye yükleyebiliriz' dedi.

Yaptığı Botu Bahçeden Çıkaramadı