enteresan.com LogoYaşlanınca Okuması İçin Kızına Mektup Yazdı – Mektubun Sonunu Okuyunca Gözyaşlarına Boğulacaksınız

Hayat, iç içe girmiş zincir halkalar gibidir. Çocuk olarak doğarız ve bizi koruyup kollayan bir ailemiz vardır. Büyürüz, bizim de hayata hazırlayacağımız çocuklarımız olur.
Yaşlanınca Okuması İçin Kızına Mektup Yazdı – Mektubun Sonunu Okuyunca Gözyaşlarına Boğulacaksınız

Hayat, iç içe girmiş zincir halkalar gibidir. Çocuk olarak doğarız ve bizi koruyup kollayan bir ailemiz vardır. Büyürüz, bizim de hayata hazırlayacağımız çocuklarımız olur.

Anne ve babamız yaşlandıkça bakıma muhtaç hale gelirler. Mesela Alzheimer hastası ebeveyni olanlar, anne/babasıyla daha yakın ilgilenmek zorundadır.

Bazense evlatlar, anne/babalarının kendileri için yaptıkları iyilikleri unuturlar.

Sizin de az sonra okuyacağınız mektubu ilk okuduğumda gözyaşlarıma hakim olamadım. Tıpkı mektubu yazan anne gibi benim annem de her zaman yanımda oldu.

Mektubu yazan anne, mektubunda kızını nasıl büyüttüğünü, ona nasıl sevgi ve sabır gösterdiğini en ince detaylarıyla betimliyor. Mektubu okuduktan sonra sizi büyüten ailenizin değerini daha iyi anlayacaksınız.

Herkesin okuması gereken türden bir mektup. Okuduktan sonra ailenizle paylaşmayı unutmayın.“Canım kızım, ben yaşlanırken lütfen bana sabır göster. Neler çektiğimi çok iyi anla. Konuştuğumuzda bazı şeyleri defalarca tekrar ediyor olabilirim. Yine de bana, “Az önce de aynı şeyi söyledin” deme. Dinle lütfen.

Küçüklüğünü ve uykuya dalmadan önce sana okuduğum masalları hatırla. Banyo yapmak istemediğimde, kızma ve beni lütfen mahcup etme. Banyo yapmamak için bahaneler uydurduğun sırada senin arkandan koşuşumu hatırlıyor musun? Yeni teknolojileri öğrenemediğimde, lütfen öğrenmem için sabırla bekle ve beni küçümseme. Hatırlıyor musun canım kızım, sana nasıl yemek yemeyi, saçını taramayı, giyinmeyi ve hayatındaki küçük sorunları çözmeyi nasıl öğrettiğimi?

Ben yaşlanırken lütfen sabırlı ol. Neler çektiğimi anla. Eğer konuştuklarımızı unutuyorsam, hatırlamam için zaman tanı. Yine hatırlayamazsam, lütfen kızma. Benim için en değerli olan şeyin senin yanında olmak olduğunu bil. Yaşlı ve buruşmuş bacaklarım yavaşça hareket ederse, tıpkı sana yürümeyi öğrettiğim gibi bana yürümemde yardımcı ol. O günler geldiğinde, üzülme ve sadece yanımda ol. Hayatımın sınırlı günlerini sevgi dolu şekilde geçirmemi sağla. Bana yaptıkların için gülümsemeyi ve teşekkür etmeyi ihmal etmeyeceğim. Seni her gördüğümde suratımda kocaman bir gülümseme oluşuyor. Hep yanında olduğumu hatırla. Sadece, seni çok sevdiğimi söylemek istiyorum canım kızım.”

Mektuptan etkilendiyseniz, aile bireylerinizle de paylaşmayı unutmayın.

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Sol Elinizi Uzatın, Size Karakterinizi Söyleyelim

Yapılan araştırmalara göre ellerdeki parmak uzunluğuna göre kişilik analizi yapmak mümkün.Peki siz bu üç farklı parmak uzunluğu şeklinden hangisine sahipsiniz ve karakteriniz nasıl? Galeri resimlerine tıklayın ve resimlerin altındaki parmak karakter analizini görün.

Okuyup Okuyup Güleceğiniz Whatsapp Konuşmaları

Günümüz gençliği telefondan çok sosyal medya ve mesajlaşma programlarını kullanıyor. Bu mesajlardan en eğlenceli olan konuşmaları derledik ve galeri resimlerimizde yayınladık. Görselleri tıklayarak komik mesajları görebilirsiniz.

Renk Körlüğü Testi

Yapılan bir araştırmaya göre, insanların %4.5'i renk körü. Sende 15 adımlık testi çözerek, renk körü olup olmadığını anlayabilirsin!

8 Korkunç Tümör

8 Korkunç Tümör vakası

Kalp Çizginize Göre Karakter Analizi

Elimizde kalp çizgisi bulunur. Kalp çizgisi, serçe parmağı altından başlar ve orta parmağa doğru ilerler. Bu çizgi karakteriniz hakkınızda çok şey anlatır. Avucunuzdaki bu çizgi 4 farklı şekilde konumlanıyor. Peki, sizinki nerede? Galeri resimlerine tıklayarak resimlerin altında analizi okuyabilirsiniz.

8 Kiloluk Bebek Dünyaya Geldi

Endonezya'da doğan en kilolu bebek görenleri şaşkına çeviriyor.