Yeni Aldığı Ferrari'sini 4 Yıl Boyunca Toprak Altında Bıraktı!

Uzun zamandır toprak altında gömülü olan ilginç eşyalar gün yüzüne çıkıyor. İçlerinde Ferrarisi'ni 4 yıl boyunca toprak altında bırakan adam gibi birbirinden ilginç gömülü eşyaların hikayelerini, galeri resimlerimizin altında anlattık.


Pek çoğunun nasıl oraya gittiği bilinmese de açık yerlerde, bahçelerde veya sokaklarda gömülü haldeki bir çok ilginç eşya ortaya çıktı. İşte gömülü olarak bulunan ilginç şeyler...


1978 senesinin Şubat ayında iki çocuk bahçede çamur ile oynuyorlardı. Bu esnada toprağın altında bir şey gördüler. Yetkilileri çağıran aile yerin bir metre altında gömülü 1974 model Ferrari ile karşılaşınca şoke oldu. Aracı toprağın altına gömen kişi Ferrari'yi havlu ve bantlar kullanarak sanki geri alacakmış gibi mumyalamıştı.


Ferrari Dino 246 GTS 4 yıl boyunca toprak altında gömülü kaldı, ve sonradan ortaya çıkartıldı. Hikayesi ise oldukça ilginç.


1974 senesinde Ferrari Dino 246 GTS alan kişi, 1 yıl sonrasında ise araba için çalındı ihbarı yapıyor, amacı ise sahte çalıntı ihbarı ile Ferrari Dino 246 GTS'den yüklü miktarda sigorta parası alabilmek. Sigorta şirketinin dedektifleri sayesinde 4 yıl sonra toprak altında bulunan Ferrari Dino 246 GTS önce 5 bin dolara bir tamirciye, daha sonra da o tamirci tarafından 9 bin dolar karşılığında başka bir tamirciye satılmış. Aracın buraya ne şekilde geldiği ve nasıl gömüldüğü bilinmiyor.


Mack Reed isimli bir kişi yeni aldığı evin arka bahçesinde çalışma yaptarken, jakuzili havuzun altındaki bir bölümü gizli, bir bölümü açık kasaya takılarak tökezledi. Aslında amacı bu jakuzi için güneş panelleri yapmaktı.


Reed önce uyuşturucuyu satmayı ve açmayı istediği mobil resim oyun web sitesi için kullanabileceğini düşündü. Ancak daha sonra vazgeçti. Bu sebeple bunları saklayan kişinin geriye isteyebileceğini düşündü ve uyuşturucuları aracına koyup, sonrasında LAPD'ye (Los Angels Polis Departmanı) haber verdi ve LAPD, Reed'in evine gelerek uyuşturuculara el koydu.


Reed bu kısmı kontrol etmesi için bir teknisyen çağırdı ve bir çanta içerisine doldurulmuş halde esrar buldu. Bunun yanında burada yaklaşık olarak 60 kadar şişelenmiş halde marihuana ile içinde başka çeşit uyuşturucular olan mühürlü bir çanta da vardı.