enteresan.com LogoYeni Bir Gezegen

40 Işık yılı uzaklıkta, dünyamızdan 6 kat büyük yeni bir gezegen keşfedildi...
Yeni Bir Gezegen

Dünyadan altı kat daha büyük olan buharlı bir 'sudünyası', kırk ışık yılı uzaklıkta keşfedildi. Gezegenin dünyadaki gibi bir hayata izin veremeyecek kadar sıcak olduğuna ancak yüzde yetmiş beş kadar su içerebileceğine inanılıyor. Kanıtlara göre bir atmosferi var ve astronomlar, daha Güneş Sisteminin dışında bulunan gezegenden daha çok yeryüzüne benzediğine inanıyorlar. Gezegen, 'Dünya-üzeri' olarak sınıflandırıldı. GJ1214 yıldızının etrafında dönerken fark edilen gezegen, her 38 saatte bir yıldızın 1 sene uzunluğunda yörüngesini oluşturuyor. Teleskoplar yıldızların önünde olabilecek ve gezegenlerin varlığını görünmez kılacak parlaklık değişimlerini yakalamaya çalışıyor.

Yeni Bir Gezegen

Yeni Bir Gezegen

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Okuyup Okuyup Güleceğiniz Whatsapp Konuşmaları

Günümüz gençliği telefondan çok sosyal medya ve mesajlaşma programlarını kullanıyor. Bu mesajlardan en eğlenceli olan konuşmaları derledik ve galeri resimlerimizde yayınladık. Görselleri tıklayarak komik mesajları görebilirsiniz.

Sol Elinizi Uzatın, Size Karakterinizi Söyleyelim

Yapılan araştırmalara göre ellerdeki parmak uzunluğuna göre kişilik analizi yapmak mümkün.Peki siz bu üç farklı parmak uzunluğu şeklinden hangisine sahipsiniz ve karakteriniz nasıl? Galeri resimlerine tıklayın ve resimlerin altındaki parmak karakter analizini görün.

5 Saniyede Atı Bulabilecek misin?

5 saniye içinde resimde gizlenmiş atın resmini bulabildin mi? Bulamadıysan 2. resimde cevabı görebilirsin

8 Kiloluk Bebek Dünyaya Geldi

Endonezya'da doğan en kilolu bebek görenleri şaşkına çeviriyor.

Kendi tırnaklarını yerken hayatını kaybetti - Dikkat

Sağlığınızı tehlikeye atabilecek yaygın bir alışkanlık tırnak yemek.

Günün Fıkrası :)

Matematik dersinde kadın öğretmen öğrencilere sorar: – Bir ağacın dalında 5 tane kuş var. Taş attım, iki tanesini vurdum.