enteresan.com LogoZ.Car Projesi

Zaha Hadid'den Z.Car Projesi
Z.Car Projesi

Mimar Zaha Hadid, konsept araba aklınıza geldiğinde düşüneceğiniz ilk isim olmayabilir.Ancak BMW için Almanya Leipzig'de bir tesis ve Fransa Strasbourg'da araba parkı yaptıktan sonra Hadid'in, otomobil çalışmasını tamamlamak için gerçek bir araba tasarlaması gerekiyordu.Araba koleksiyoncusu ve sanat simsarı Kenny Schachter, Londra'daki galerisnde bu çalışmayı sergiledi.Tasarımla sevgili araçlarını birleştirmesi için tasarımcıya yalvaran Kenny, Hadid'i, orijinal bir konsept araç yapması için ikna etti.Sonuç olarak Z.Car projesi, New York, Guggenheim Müzesindeki prömiyerde yeni yüzyıl için tasarlanmış ilk araç olarak görüntülendi.Hadid'in normal işiyle alakası olmayan beklenmedik bir tasarımdı bu.Z.Car, sadece dört metre uzunluğunda, bu yüzden normalde kullandığımız araçlardan oldukça farklı, ancak hala modern otomobillerin gerektirdiği ergonomikliğe sahip.Harika bir şehir içi aracı, park etmesi kolay ve çevre dostu.Yenilenebilen yakıt hücreleriyle güçlendirilmiş, oldukça sessiz ve kirlilik yayması engellenmiş.Panoramik ön görüş, kameralı arka görüşü ve yarı şeffaf LED film, tüm kabin kontrollerine erişim sağlayarak, Z.Car'ı gelecekte kullanılması mümkün olan alternatif bir araç haline getiriyor.
Tasarımcı: Zaha Hadid

Z.Car Projesi

Z.Car Projesi

Z.Car Projesi

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

Kendi tırnaklarını yerken hayatını kaybetti - Dikkat

Sağlığınızı tehlikeye atabilecek yaygın bir alışkanlık tırnak yemek.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

40 Yaş Üstü Kadınlara İthafen Yazdıkları İnternette Olay Oldu.

Frank Kaiser’in 40 yaş üstü kadınlara ithafen yazdığı küçük yazı internette gündem oldu. Yazdıklarını okuyunca nedenini anlayacaksınız.

Ormanda Saklı Yüzleri Bulmaca

Resimde saklı yüzleri bulabilir misiniz?

8 Kiloluk Bebek Dünyaya Geldi

Endonezya'da doğan en kilolu bebek görenleri şaşkına çeviriyor.

Japon Çocukları Neden Uysal ve Öfke Nöbeti Geçirmiyor: İşte Nedenleri

Japon çocuklarının nasıl hep uysal duran ve sık sık sinir krizine girmeyen ve öfke patlaması yaşamayan çocuklar olduğunu merak ediyor musunuz? İşte yanıtı haberimizin devamında.

Okuyup Okuyup Güleceğiniz Whatsapp Konuşmaları

Günümüz gençliği telefondan çok sosyal medya ve mesajlaşma programlarını kullanıyor. Bu mesajlardan en eğlenceli olan konuşmaları derledik ve galeri resimlerimizde yayınladık. Görselleri tıklayarak komik mesajları görebilirsiniz.