enteresan.com LogoZombi Makyajı Yapımı

Kolay kendin-yap zombi makyajı. Makyaj malzemelerini kapsan iyi edersin!
Zombi Makyajı Yapımı

Giriş:

Zombi Makyajı Yapımı

Kolay kendin-yap zombi makyajı. Makyaj malzemelerini kapsan iyi edersin!

Adım 1:Malzemeler

Zombi Makyajı Yapımı

1.Likit kauçuk maddesi
2.Birkaç renkli ambalajlardan bir tane
3.Tuvalet kağıdı (tek katlı)
4.Seni moda sokacak korkunç müzikler :)

Adım 2:

Zombi Makyajı Yapımı

Likit kauçuk maddesini resimdeki gibi hafifçe belirtilen bölgeye sür. Çok fazla sürmemeye dikkat et yoksa bir yere toplanabilir. Bu o kadar ince bir tabaka olmalı ki tuvalet kağıdı cilde yapışsın. Yüzünün ne kadarına uygulayacağın sana kalmış.

Adım 3:

Likit kauçuk kurumadan önce üzerine ince bir tuvalet kağıdı tabakası yapıştırmalısın. Daha gerçekçi bir efekt yaratmak için kağıdın kenarlarını yırt. Yırtıldığı için endişelenme bazen böyle daha iyi oluyor.

Eğer kaşlarına ya da ağzına da kauçuk sürmek istersen yine tuvalet kağıdı kullanmalısın ki yüz kıllarını ya da kaşlarını kaybetmeyesin!Yoksa gözlerine kauçuk kaçma riskini almak zorunda kalırsın. Yine tuvalet kağıdını yer yer kopar. Ağzına kauçuk sürdükten sonra birkaç dakika bekle ve korkunç eriyen bir ağız efekti oluşturmak için ağzını aç!

Adım 4:

Zombi Makyajı Yapımı

Kauçuk kuruduktan sonra makyajınla kasabaya inebilirsin. Ne kadar korkunç görünmek istersen o kadar iyi bir etki yaratırsın. Eğer yara yapmaya karar verirsen kostüm dükkanından biraz sahte kan alman gerekecek. Ben ne kadar çok kan olursa o kadar iyidir diyorum. Şimdi dışarı çık ve birkaç beyin ye haha!

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları