Son Eklenen Blog Yazıları

Son eklenen blog yazıları

Bilim İnsanları Tesadüfen Plastik Atık Yiyen Mutant Bir Enzim Oluşturdu

Bu keşif, plastik bağımlılığımıza çözüm olabilir.

4 milyar 240 milyon yaşında kaya bulundu

Hindistan’da bulunan 4 milyar 240 milyon yıllık kayanın dünyanın en eski ikinci kayası olduğu bildirildi.

Resimdeki masum; Fransa'da 2 yıl boyunca GDO'lu mısır yedirilen bir deney faresi..

Resimdeki masum; Fransa'da 2 yıl boyunca GDO'lu mısır yedirilen bir deney faresi.. 2 yıl sonunda geldiği hal bu!

Başarı mı Mutluluk mu?

İşte yine oldukça etkileyici bir yazı daha..

Karadutum Çatalkaram Çingenem: Hüzünlü Hikayesini Seveceksiniz

Karadutum Çatalkaram Çingenem... bu hüzünlü hikayeyi hüzünlü ama güzel hikayeyi sizin için sayfamızın devamında paylaşıyoruz.

Doğan Cüceloğlu'ndan Tüm Anne Babaların ve Öğretmenlerin Okuması Gereken Bir Hikaye

Bir gün seminere başlamadan önce kısa boylu güler yüzlü birisi geldi, Hocam elinizi öpmek istiyorum, dedi. Ben el öptürmekten pek hoşlanmadığım için, yanaktan öpüşelim, dedim, öpüştük. Aramızda şöyle bir konuşma yer aldı:... Devamı aşağıdadır..

Nikola Tesla Gibi Nasıl Diyet Yapılır?

Buluşçu ve dahi olan Nikola Tesla gibi nasıl diyet ve egzersiz yapılabilir? Müthiş mucit Tesla'nın son zamanlarına kadar nasıl düzenli beslendiğini kendi ağzından anlattığı bir yazıda paylaşıyoruz.

Anlayana...

“Toplantıya gideceğim. Baktım geç kalma ihtimalim var, bindim bir taksiye, muhabbetçi bir arkadaş. O anlatıyor ben dinliyorum. Tam iş yerinin önüne geldik. Devamını sayfanın devamında okuyabilirsiniz...

Cevabı Okuyunca Afallayacaksınız..

Temel Kim 500 milyar ister adlı yarışma programına katılır. Soru 1 100 yıl savaşları ne kadar sürmüştür? a) 116 yıl, b) 99 yıl, c) 100 yıl, d) 150 yıl. Temel bir kaç saniye düşünür, sonrasında... Devamı aşağıdadır..

Adamın Verdiği Cevap Müthiş..

Fakir kadın kucağında bebeğiyle yolda yürürken lüks bir lokantada yemek yeyip eğlenen insanları görür ve iç geçirir: – "Bazı insanlar çok şanslı, ben de eşek gibi çalıştım, tükendim. Neden ben zengin değilim?" Ve... Etkileyici yazının devamı aşağıdadır..

Okuyunca Ürpereceksiniz...

Tıp fakültesini yeni bitirmiş, pratisyen hekim olarak ilk görev yaptığım yere, Konya’ya bağlı bir beldenin sağlık ocağına gitmiştim. Devamı aşağıdadır..

Okuyunca Bir Tuhaf Hissedeceksiniz

Genç çocuk öğretmeninin de ısrarıyla İstanbul’a eczacılık okumaya gelir. Sirkeci’de bir otel bulur aylığı 100 lira, fakat çok para. Bir yandan okumaya çalışır bir yandan masraflarını karşılamaya... Devamı aşağıdadır..

Bunu Okuyun. Asla Pişman Olmazsınız..

Geçtiğimiz yıl İstanbul’un en lüks otellerinden birinde bir sünnet düğünü vardı. Düğün sahibi Baran Korkmaz, Karslı genç bir iş adamıydı. Devamı aşağıdadır.. Keyifli okumalar..

Barış Manço’dan Fransız Sunucuya Kapak

Erken yitirdiğimiz Türkiye'nin en büyük sanatçılarından bir tanesi olan Barış Manço'nun yıllar önce Fransa’da bir televizyon kanalının canlı yayınına konuk olduğu sırada yaşanan bir olayı sizin için aşağıda anlattık. İşte o efsane kapak!

Küs Kardeşlerin Hikayesi

Küs Kardeşlerin Hikayesi isimli paylaşımımız sizlerle! Devamı aşağıdadır... Keyifli okumalar..

Öküzlük - Devamı İçin Tıklayın

Ormanın birinde Aslanlar toplanmış. “yahu” demişler, “hesapta kralız, açlıktan öleceğiz birader. Maymuna saldırsak, ağaca kaçıyor; fillere saldırsak, fazla büyük… Devamı aşağıdadır..

Temel ile Amerikalı - Devamı İçin Tıklayın

Temel ile Amerikalı turist arasında yaşanan komik hikayenin devamı için tıklayın.

Acarkent Benzersiz Bir Yaşam Alanı

İstanbul dünyanın en eski yerleşim birimlerinden biridir.

7 Kız Çocuğu Olan Ailenin Son İmtihanı

Köyde yaşayan evli çiftin yedi tane kız çocukları vardı. Çok istemelerine rağmen erkek çocukları olmamıştı. Sekizinci çocuğa hamile kalan kadın bu sefer ki erkek olsun diye dua ediyordu. Kocası bu konuda çok baskı yapıyordu kadına. Yedi kız babası olması köyde alay konusu olan adam köy ahalisinin dilinden kurtulmak için erkek çocuğa sahip olmak istiyordu.

Hiroşima Bombası Kurbanlarının Ne Denli Radyasyona Maruz Kaldığını İlk Kez Kesin Olarak Biliyoruz

1945 yılının bir Ağustos gününde ABD'nin kullandığı ilk atom bombasının yol açtığı zararın ne kadar dehşet verici olduğunu kanıtlayan detayları haberimizde sizinle paylaşıyoruz.

Herkes Okusa da Herkes Anlayamaz

Kurt ve yavrusu... Oldukça etkileyici bir hikayeyi sizin için haberimizin devamında paylaşıyoruz...

Adile Naşit'in Ağzından İçinizi Isıtacak Bir Hikaye

Yeşilçam sinemasının en önemli oyuncularından bir tanesi olan Adile Naşit'in ağzından "Bizim Aile" isimli filmde geçen bir diyaloğu ve sonrasında yaşanılanları sizin için haberimizin devamında paylaştık.

Okuduğu Kitapta Uğradığı İhaneti Öğrendi

Kocasıyla yazarın aşkını tesadüfen okuduğu romandan öğrendi...

Yeşilçamın Usta İsmi Mürüvvet Sim’in Kimsenin Bilmediği Hüzünlü Hikayesi

Yeşilçam'ın usta oyuncularından Mürüvvet Sim'in hiçbirimizin bilmediği hüzünlü hikayesini sizin için paylaşıyoruz. Detayları haberimizin devamında okuyabilirsiniz.

50 Bin Dolar Maaş Alan Adam Şimdi Bir Bankta Uyuyor!

Bir zamanlar 50 bin dolar maaş alan 4 dil bilen Serdal Erdek, şimdilerde Manavgat Otogarı’ndaki bankta yatıyor... İşte onun ilginç ve hüzünlendiren ve aynı zamanda ibret veren öyküsü...

Yaşlı Bir Kadından, Tüm Kadınlara Yaşamla İlgili 10 Harika Öğüt

Yaşlı bir kadının, bütün kadınların kulağına küpe olması gereken birbirinden güzel 10 öğüdü sizin için bir araya getirdik. Bu 10 harika öğüt haberimizin devamında..

Hırsızlık Yapan Üç Çocuk Annesi Yakalandı – Gerçeği Öğrendiklerinde Her Şey Değişti

Markette hızsızlık yapan üç çocuklu kadını yakaladılar, ama sonra gerçeği öğrenince olayın tüm rengi değişti.. Detaylar haberimizin devamında..

Aç Karnına Su İçerseniz Başınıza Nelerin Geleceğini Biliyor musunuz?

Aç karnına su içerseniz başınıza neler gelebilir, biliyor musunuz? Bir Japon ritüeli olan bu eylemin sonuçlarını haberimizin devamında görebilirsiniz.

Görenleri Şoka Uğratan G Kuvveti Nedir?

G kuvveti daha astronot ve pilot eğitimlerinde görülse de, fiziksel bir ifade olan bu güç yaşamımızın her anında yer alıyor. Bu önemli kuvvetin detayları haberimizde.

Ebu Musa Câbir bin Hayyan ve H2SO4 Hikayesi

Ünlü bilimkurgu yazarı Isaac Asimov'a göre; Simyada yapılmış olan tüm keşiflerin en önemlisi, adı bilinmeyen biri tarafından yapıldı. Bu ilginç haberin detayları aşağıdadır.