Son Eklenen Blog Yazıları

Son eklenen blog yazıları

Bu Nasıl İmtihandır

99 Yaşındaki Mimar Sinan ve Su İstanbul devamlı bir su problemi içerisindedir. Bu problemin çaresi asırlar önce Kanuni zamanında, Mimar Sinan’ın günlerinde konuşulmuş ve en büyük çare Sinan’la bulunmuştur. İstanbul’un o günkü nüfusu çoğalınca Kanuni Sultan Süleyman, Sinan’ı çağırır, der ki:“Mimarbaşı, halkımız su ihtiyacı içinde. Bir at yükü suya çok miktar akçe ödüyorlar.

Beş Numaralı Kutu Fıkrası

Doktorun birisi muayenehane açıyor ve kapıya şöyle yazıyor: “Muayene ücreti 300 TL, eğer sizi iyileştiremez isek 5 katını iade ediyoruz.” Muayene ücreti gerçekten pahallı fakat her gelen hasta iyileşip gidiyor, doktor günler geçtikçe ününe ün katıyor.Uyanığın birisi doktora giderek iyileşmediğini iddia etmeyi ve paranın 5 katını almayı planlıyor. Kapıyı çalıp içeri giriyor, doktorunun yanına geçip oturuyor.

Annenin oğluyla yaptığı telefon kullanım sözleşmesi

Amerikalı Janell Burley Hofmann, 13 yaşındaki oğlu Gregory’ye iPhone 5 aldı. Fakat telefonu oğluna vermeden önce “kullanım şartları” için bir sözleşme hazırladı.

Burçların Çekici Yönleri

Hangi burç daha aşık olunası?

Büyük şirketlerin işe alırken sorduğu ilginç sorular

Büyük şirketlerin işe alırken sorduğu ilginç sorular Bu sayfamızda Google, Facebook, Twitter, gibi büyük şirketlerin işe alırken mülakatta sordukları ilginç soruları bulabilirsiniz.

Osmanlı, depreme karşı İstanbul’da iki bin kuyu açtı

2. Beyazıd’ın yaklaşık 2 bin kadar deprem kuyusu açtırdığı belirtildi

Nevşehir’de her yeni doğan ve ölen kişi için fidan dikilecek

Nevşehir’de bundan böyle her yeni doğan bebek ve vefat edenler için bir fidan dikilecek. Bu amaçla Kahveci Dağı eteklerine oluşturulan ‘Vefa Ormanı’na ilk fidanlar Belediye Başkanı Rasim Arı ve vatandaşların katılımı ile dikildi.

Ahtapotun anneliği hiçbir canlının anneliğine benzemez

Ahtapotun anneliği hiçbir canlının anneliğine benzemez Dişi Ahtapot çiftleşmeden sonra bir oyuk bularak oraya yerleşir.

BALİNA KUSMUĞU ZENGİN EDECEK KİM DERDİ!

Eğer sahillerde yürüyüş yapmayı seviyorsanız, gözlerinizi iyi açın! Çünkü şans size de gülebilir ve zengin olabilirsiniz.

Down Sendromlu Ali Topaloğlu gülle atmada dünya rekoru kırdı!

Down Sendromlular Avrupa Atletizm ve Masa Tenisi Şampiyonası’nda Ali Topaloğlu dünya rekoru kırdı, Dilara Çevik iki altın madalya kazandı

DÖRT AYDA 1053 KİTAP OKUYAN EMİRDAĞLI TÜRK, GUINNESS REKORLAR KİTABI’NDA

Afyonkarahisar’ın Emirdağ ilçesinde hayatını sürdüren, 4 ayda 1053 kitap okuyarak Guinness Rekorlar Kitabı’na giren 8 yaşındaki Mahir Atabey Türk için ‘En Çok Kitap Okuma’ rekoru sertifika töreni düzenlendi.

Oğlu Evlenen Anneler Ve Yeni Gelinler Okusun Bu Yazıyı

O

Türk doktor geliştirdiği teknik ile tıp literatürüne girdi.

Türkiye’nin sağlık alanındaki başarılarına bir yenisi daha eklendi! Türk doktor geliştirdiği teknik ile tıp literatürüne girdi.

Filipinler'de en az 10 fidan dikmeyen öğrenci mezun olamayacak

Yıllardır var olan bir geleneği yasalaştıran Filipinler’de uygulama sonrası her sene 175 milyon yeni ağaç yetişecek

Tansiyon ilaçlarında kanserojen madde bulundu

S

Londra'da şirket kantininden yemek çalan üst düzey bankacı açığa alındı

Citigroup'un İngiltere Londra'daki merkezinde çalışan üst düzey bir bankacının bankanın kantininden yemek çaldığı ortaya çıktı. Açığa alınan bankacının yıllık gelirinin ortalama 8 milyon TL'ye denk gelen bir miktarda olduğu tahmin ediliyor.

Bir gün hamile bir gelinin canı et istemiş.

Kaynanasının 60 tane hayvanı varmış ama gelin kaynanaya bunu söylemekten çekinmiş. Çünkü kaynanası onun yoğurttan bile yemesine izin vermezmiş.

Üniversitede, en çok sevdiğim hocanın odasındaydım. Bana, Ne olmak istiyorsun? dedi.

“Entelektüel olmak istiyorum.” dedim. “Senden entelektüel olmaz” dedi. Şaşırmıştım, sonra, kırılgan bir ses tonuyla; “Dersinizi geçmeme rağmen sürekli dersiniz deyim.

İnsan öldüğünde en yakınının, en sevdiğinin unutma süresi 18 aymış. (Bu en uzun süre)

İnsan öldüğünde en yakınının, en sevdiğinin unutma süresi 18 aymış. (Bu en uzun süre) Yani 18 ay sonra acısı diner, sizi tatlı bir anı olarak anımsarmış.

Geceleri ani ölümden kaçının bir doktor tavsiye verir.

Geceleri kalkanlar için evi incelemek veya idrar yapmak. Her insan üç buçuk dakika not almalıdır. Genellikle olur: her zaman sağlıklı görünen bir kişi geceleri vefat etti.

Gerçekten ilginç bir hikaye ...

İskoçya’da yoksul mu yoksul bir çift yaşardı. Fleming’di adı. Günlerden bir gün tarlada çalışırken bir çığlık duydu. Hemen sesin geldiği yere koştu.

KALBİMİZDEN MÜSAÂDE İSTEYEN EN ZARİF HEKİM.

Sülük Karaciğerimizle yüzde yüz aynı hücre yapısına sahiptir. 35'e yakın beyni, 270 civarında dişleri ve ağızlarında üçgen bıçakları mevcuttur.

OKURKEN ÇOK DUYGULANDIM

Ertesi gün ameliyat olacağı için gündüzden bütün evi dipten bucaktan temizlemiş, pırıl pırıl yapıp duşunu almış ve biraz uyumak için yatağına uzanmıştı.

Japon bilim insanı: Batı, Türkiye'yi savaşmadan yok ediyor!

Japon antropolog Kalyo Yasuo, Türklerin bir türlü dile getiremediği ve kabullenmek istemediği bir gerçeği yaptığı araştırmada tek tek sıraladı. Yasuo, araştırma raporunu aylar önce paylaşmasına rağmen gerekli etkiyi uyandıramadı.

Türkiye'de bir ilk: 1 günlük regl izni kararı alındı

'Tüm kadın arkadaşlarımıza bu izin hayırlı olsun.'

ANNELER NEDEN ÇABUK AĞLAR

Küçük bir erkek çocuk, annesine sordu: 'Niçin ağlıyorsun?' 'Çünkü ben kadınım.' Diye cevapladı annesi. 'Anlamadım!' dedi çocuk.

KOCASINI SEVEN KADIN (AMA BİR YERE KADAR)

Yirmi yıllık evli çift, adam hastalanır…

Sabah anne, erkenden kalkmış çayı demlemiş…

Biraz da tebessüm edelim…

SİZE ANNEMLE BABAMIN NASIL TANIŞTIKLARINI ANLATAYIM

Babam pazarcılık yapıyor, haftada bir kurulan semt pazarında çorap satıyor.

Hız Limiti…

Adam arabasıyla…