Gezi

Terk Edilmiş Teknolojiler

Kullanılmayan askeri ekipman, ünlü uçak mezarlığı, terk edilmiş deniz fenerleri, lunaparklar... Kullanılmayan askeri ekipman, ünlü uçak mezarlığı, terk edilmiş deniz fenerleri, lunapark metro sistemleri ve demiryolu lokomotifleri gibi birçok terk edilmiş teknoloji ürünlerinden bazıları.

Uzun Boyunlu Kadınlar

Tayland'ın kuzeyinde Hilltribe köyünde yaşayan bu insanlar kendilerine Karen-Padung (uzun boyunlu) diyorlar.

Uçurum Kenarındaki Evler: Casas Colgadas

Casas Colgadas evleri yerçekimine meydan okuyor... İspanya'nın tepe ucunda bulunan "Casas Colgadas" olarak bilinen evleri turisti en çok çeken yapıtlardır. Bazı hivayete göre bu evleri yapanların müslüman kökenli olduğuna, bazı hivayetlere göre ise orta çağdan kalmalarıdır. Günümüzde "Casas Colgadas" evlerinde 3 tane bulunmaktadır. Bunlar da Huecar Gorge'nin üzerindeki uçurumda yer almaktadır. Bu evler Soyut Sanat Müzesi ve restoran olarak hizmet vermektedir.

Umudun Ülkesi Singapur

Singapur'un muhteşem fotoğraflarını beraber keşfetmeye ne dersiniz? Size Dünya'nın farklı yerlerini ve şehirlerini tanıtmaya devam ediyoruz. Bugünkü ülke ise yerel kültürleri modern dünyanın güzellikleriyle çok iyi harmanlayan Singapur. Malay yarımadasının güney ucunda bulunan Singapur, ticaretin ve endüstrinin büyümekte olan merkezlerinden biri.

Universal Stüdyoları Kampüsü Gezisi

Dinozorlar, köpek balıkları, alevler. Bu adamlar her şeyi taklit edebiliyorlar. Universal Stüdyoları Kampüsü'nde bir gezintiye çıkalım ve başka neler varmış görelim.

Ünlülerin Balmumu Heykelleri

Madame Tussauds Balmumu Müzesi'nden ünlüler Madame Tussauds Balmumu Heykel Müzesi, ünlülerin balmumundan kopyalarının olduğu dünya meşhur bir müzedir. İşte bu müzeden çeşitli ünlülerin balmumu heykelleri:

Ürdün'ün Antik Şehri Petra'yı Keşfetmek

Petra'yı keşfetmeye hazır mısınız ?

Yer altı Kasabası

Coober Pedy, insanların yeraltında yaşamayı sevdikleri bir yer. Coober Pedy, bölgede bulunan madenlerdeki geniş opal kayaları rezerviyle dünyanın opal başkenti olarak bilinen bir Avustralya kasabasıdır. İnsanların bu yerle ilgili bilmedikleri şey ise yerel halkın genellikle yer altında yaşamayı sevdikleri. Bölgeye ilk madencilerin geldiği tarih olan 1900'lerin başına dayanan tepelerde oyuk açarak yerleşme geleneği hala çok popüler. Bazıları yazları buradaki havanın çekilmez olduğunu düşünüyor, bu yüzden kendilerine neredeyse normal ev fiyatına, yer altında evler inşa ediyorlar. Bu evler yazlık için mükemmel olsa da kışları gerçekten çok soğuk olablir.Coober Pedy'nin en popüler ve ilgi çekici yerlerinden birisi ise yer altı kiliseleri.

Yüksek Karavan Evi

Oldukça ilginç bir mantıkla direkler üzerine inşa edilen karavan evi ! Bu fotoğraflarda da görülebileceği üzere, oldukça ilginç bir fikirle yola çıkan bir grup insan, yere sabitlenmiş tahta kalaslardan oluşan bir iskelet üzerine, uygun boyutlardaki bir karavanı çıkarıp, üstünde gerekli oynamalar, düzeltmeler, modifikasyonlar ve eklemeler yapıldıktan sonra, balkonu ve her türlü eşyası olan ve yerden oldukça yüksekte bulunan, ilginç görünümlü bir ev inşa etmişler.

Yumurta Adam

Kafasının üstünde yüzlerce yumurta taşıyan ve sokaklarda dolanan bir adamla, muhtemelen her gün karşılaşılmamaktadır. Fakat eğer Gregory Da Silva sizin yaşadığınız kenti ziyaret ederse, böyle bir adamla karşılaşma şansınız olabilir. Gregory Da Silva, Batı Afrika'daki Benin'den gelmektedir. Gregory Da Silva, tüm Dünya'yı dolaşmaktadır ve bu esnada da, oldukça garip görünümlü olan şapkalarını sergilemektedir. Bu seferki şapkasında yüzlerce yumurta bulunmaktadır, fakat ilerleyen günlerden ne giyeceğini kim bilebilir ki?

Japonların Dünyadaki Hiçbir Millete Benzemediğinin Kanıtı Olan 15 Fotoğraf

Japonların dünyadaki başka milletlere hiç mi hiç benzemediğini kanıtlayan, birbirinden değişik ve şaşırtıcı fotoğrafı sizin için galerimizde paylaşıyoruz.

İlk Kez Duyacağınız, Ülkemizin En Esrarengiz 5 Sırrı

Daha önce hiç duymadığınızı tahmin ettiğimiz, Türkiye'deki en efsane ve esrarengiz sırları sizin için galerimizde paylaşıyoruz. İşte o esrarengiz sırlar.

Yurt Dışındaki Ülkelerde Görebileceğimiz Günlük Hayatı Kolaylaştıran Şahane Uygulamalar

İskandinav ülkeleri başta olmak üzere, yurt dışındaki ülkelerde karşılaşacağımız birbirinden değişik ve kullanışlı ürün ve uygulamaları sizin için galerimizde bir araya topladık. Hepsi birbirinden ilginç gerçekten!!

Pratik Çözümler Hayat Kurtarır! Dahiyane Fikirleriyle Gönlümüzü Fetheden 17 Restoran

Bu fikirleri ve uygulamaları gördükten sonra, "keşke bunlar bütün restoranlarda olsa" diyeceğiniz birbirinden akıllıca restoran fikrini galerimizde derledik.