Yeni Resimler

Gerçek Adanalıların Asla Görmek İstemeyeceği 13 Hata

Adana kebap başlı başına bir kültürdür ve sırf tadabilmek için kilometrelerce yol tepmektir. Adanalıların görmeye katlanamadığı 13 yanlışı galerimizde derledik. İleri butonuna tıklayarak siz de resimlerin altında Adanalıların görmeye dayanamadıkları 13 yanlışın neler olduğunu görebilirsiniz.

Tam 145 Kişinin Aşık Olup 13Ünün Hayır Cevabı Aldığı Için Intihar Ettiği, İran Şahı

İran Şahı Nasıreddin’in haremi, bildiğiniz haremler gibi değil. İran şahı Nasıreddin,1848 yılında 47 yıl hüküm sürdü. Saltanatı 3.000 yıllık İran devletinin en uzun saltanatı oldu. Şah Nasır el-Din’in hareminde 100 kadın bulunmaktaydı. Şah Nasreddin haremde fotoğrafçı bulunduran ilk hükümdarmış.Haremin fotoğraflarını Anton Sevryugin çekti. Şahın karısı Anis el-Doleh bıyıklıydı. Kadınların yüzündeki kılları alması yasaktı. İşte o fotoğraflar… (Kaynak: Qasid.az)

Japonlar Yine Çok Farklı: Nakagin Capsule Tower

Hiç kapsül şeklinde bir binada yaşadınız mı? Yenilikçi mimar Kisho Kurokawa, ilk kapsül mimarisi tasarımı olan Nakagin Capsule Tower yani Nakagin Kapsül Kulesi’ni Japonya’da 1972’de inşa ederek oldukça ilginç ve yenilikçi bir esere imzasını atmış oluyor. Kapsül modül, kalabalık bir şehir olan Tokyo’nun merkezinde bulunuyor. Tokyo nüfusunu düşünürseniz bu binanın nasıl bir düşünce ile tasarlandığını da tahmin edebilirsiniz. Kapsül yapı içindeki her bir modül takılabiliyor ve gerektiğinde değiştirilebiliyor. Bina, sürdürülebilir ve geri dönüştürülebilir mimari için bir prototip olarak gösteriliyor.

Gereksiz Harcamaları Bırakıp 1 Yılda Servet Biriktiren Kadının İlham Veren Hikayesi

Michalle adlı kadın bir ekonomistti ama buna rağmen, ekonomik durumunun kötü olması nedeniyle gereksiz harcamaların kesildiği, 1 yıl sürecek bir deneye başladı ve sonunda da ummadığı kadar büyük bir kazanç sağladı. Galerideki ileri butonuna tıklayıp resimlerin altında Michalle'in ilham verici hikayesini okuyabilirsiniz. Ne dersiniz? Siz 1 yıl boyunca tüm bunları yapabilir miydiniz?

Bu Resimde İlk Gördüğünüz Hayvan Kişiliğinizi Ele Veriyor

Resimlere baktığınızda ilk gördüğünüz hayvan ile karakteriniz arasında bir bağlantı var... Resimlerde ilk bakışta gördüğünüz hayvanlar; olaylara karşı verdiğiniz tepkileri, karar verme mekanizmanızı ve farklı süreçlerdeki duygu durum değişikliklerinizi ele verir. Galerimizde ileri tuşuna basarak sizde resimleri görebilirsiniz.

Görenler gözlerine inanamadı... Binanın ikinci katına girdi

ABD’nin Kaliforniya eyaletinin Santa Ana kentinde meydana gelen ilginç trafik kazasında, iki kişinin yaralandığı açıklandı.

Elleri dondu, saçları buz tuttu Sosyal medya onu konuşuyor

Dünya, termometrelerin eksi dereceleri gösterdiği soğukta bir saat yol yürüdükten sonra okula donmuş bir şekilde ulaşan Çin'li küçük çocuğun fotoğrafını konuşuyor.

Sigara İçen ile İçmeyen İkizler Arasındaki Belirgin Farkları Gösteren 10 Fotoğraf

Hepimiz biliyoruz ki sigara sağlımız için zararlı, fakat bazen bunu görmek gerçekten oldukça zor olabiliyor. Sigara içtiğinizde ve içmediğinizde nasıl görüneceğinizi bilseydiniz güzel olmaz mıydı? Şanslısınız, yakın zamanda ikizler üzerinde yapılan bir araştırmayla, ikizlerden hangisinin sigara içtiğinde ya da diğerinden daha uzun içtiğinde oluşacak farklar gözle görülebilir niteliğe kavuşmuş. Hangisinin sigara içtiğini tahmin edebilir misiniz?

BU İLGİNÇ HEYKELİN HİKAYESİ GÜLDÜRDÜ

150’nin üzerinde markaya ev sahipliği yapan ve bir alışveriş merkezinden daha fazlasını ifade eden Polygone Riviera, sıra dışı tasarımı ile dikkat çekiyor. Üç yıl süren bir inşaat sürecinin ardından, Ekim 2015’te kapılarını ziyaretçilerine açan Polygone Riviera, özellikle turistlerin sıklıkla seyahat ettiği popüler Cagnes-sur-mer bölgesinde yer alıyor.

Enteresan Gelin Arabaları

Birbirinden ilginç gelin arabalarını sizler için derledik. Siz olsanız hangi gelin arabasını tercih ederdiniz?

12 Hayvanlı Takvime Göre Burcunuz ve Özellikleriniz On İki Hayvanlı Türk Takvimi Nedir?

On iki hayvanlı Türk takvimi Orta Asya'daki Türkler tarafından İslamiyet öncesi dönemde kullanılmıştı. On iki hayvanlı Türk takvimi eski Türklerin fal, astroloji ve astrolojide olduğu gibi öngörülerden faydalanmak amaçlı birçok alanda kullanılmıştır. Günümüzde on iki burç olduğu gibi bu takvimde de on iki hayvan on iki farklı insan karakterini temsil etmektedir.

Jülide Ateş Show TV'den Neden İstifa Etti?

Uzun yıllardır Show TV'deke Ana Haber Bülteni sunuculuğunu yapan Jülide Ateş, aldığı ani bir karar sebebiyle görevinden istifa etti. İstifa nedenini ve Jülide Ateş kimdir sorusunun cevaplarını galeride derledik. Galerideki ileri butonuna tıklayarak resimlerin altında, Jülide Ateşin Show TV'den istifasının ardında yatan nedenleri öğrenebilirsiniz.

Canan Karatay Açıkladı "En Sağlıklı Et..."

İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay yine herkesi şaşırtacak ve arkasından çok konuşulacak bir açıklama yaptı. En sağlıklı et hangisi? Merak ediyorsanız, galerimizdeki ileri tuşuna basarak en sağlıklı etin hangisi olduğunu öğrenebilirsiniz.

Janet Huvay' ın En Komik Tweetleri

Twitter dünyasının ünlülerinden Janet Huvay' in twitter' da attığı tweetler yüzünüzde kocaman bir gülümseme oluşturacak. Galerimizde ileri tuşuna basarak Janet Huvay' in attığı en komik tweetleri okuyabilirsiniz.

Cinsellik ile İlgili Hiç Duymadığınız 12 Şaşırtıcı Şey

Cinsel hayatlarımızla ilgili pek konuşulmadığından fazla bilinmeyen ve duyduğunuzda şaşıracağınız 12 ilginç şeyi galerimizde bir araya getirdik. Galerideki ileri butonuna tıklayarak, resimlerin altında sağlıklı bir cinsel hayat için bilinmesi gerekenleri ve şimdiye kadar duyulmayan ilginç gerçekleri öğrenebilirsiniz.

Fobilerin Yüze Yansımış Etkileyici Çizim Hali

Shawn Coss isimli sanatçı iInktober'da nsanoğlunun sahip olduğu, yüzümüze yansımış korkuları kağıtlara çizerek bize bu fobiler hakkında adeta ayna tutuyor. Galerideki ileri butonuna tıklayarak siz de resimlerin altında Shawn Coss'un gerçekleştirdiği hangi çizimin hangi fobiye ait olduğunu görebilirsiniz.

1 Haftada 3 Kilo Vermek İçin

Çeşit çeşit zayıflama yöntemlerinden kendinize en uygun olanını deneyebilirsiniz. Biz sizlere basit bir yöntemle hazırlanan müthiş bir tarif bulduk. Kaynatın, için ve haftada 3 kilo verin. Galerimizde ileri tuşuna basarak 1 haftada 3 kilo verdiren karışımı öğrenebilirsiniz.

Melisa Ilıcalı' nın Doğum Günü Kutlaması Acun' un Düğününü Solladı

Son dönemlerde adından sıkça söz ettiren Şeyma Subaşı ve Acun Ilıcalı çiftinin küçük kızları Melisa Ilıcalı' nın doğum günü kutlaması anne ve babasının düğün töreninden daha çok ses getirdi. Galerimizde ileri tuşuna basarak Melisa Ilıcalı' nın doğum günü ayrıntılarını görebilirsiniz.

Zor Olanı Yaptılar: Seks Robotunu İlk Günden Bozdular!

Dr. Sergi Santos'un geliştirmiş olduğu Samantha isimli seks robotu, Barcelona'da erkeklerin saldırısına uğradı. Robotun her yeri aşırı kurcalandığı için robot etkisiz hale geldi. Bakın robotun mucidi ne yaptı? Galerideki ileri butonuna tıklayarak resimlerin altında Samantha'nın başına gelenleri ve sonunda neler oldu görebilirsiniz.

Hamileyken 1 Ay Sonra Tekrar Hamile Kaldı

İzmir’de yaşayan Sevinç Çelik, hamile olduğunu öğrenmesinden bir ay sonra farklı yumurtasında yeniden döllenme olduğu ve ikinci kez hamileliğinin başladığını öğrenince sevinç ve şoku bir arada yaşadı. İki bebeğide doğurarak Türkiye' de bir ilk oldu...

Gülmek Serbest... 16 Komik Tweet

Yüzünüzü gülümsetecek hatta kocaman bir kahkaha atmanıza neden olacak tweetleri hemen okumaya başlayabilirsiniz. Galerimizde ileri tuşuna basarak gününüze neşe katacak 16 komik tweeti okuyabilirsiniz.

Vize Haftası İsyankar Tweetler

Twitter’da mizahı ve isyanı birbirine katarak vize döneminden yakınan öğrenciler yüzünüzü güldürecek. Vize haftası isyan eden öğrencilerin attığı tweetleri sizler için bir araya topladık. Galerimizde ileri tuşuna basarak bu komik ve isyankar tweetleri okuyabilirsiniz.

Soğuk Kış Günlerinde Sokak Hayvanlarının Size İhtiyacı Var

Bu dünyada sadece biz yaşamıyoruz. Bu hayatı paylaştığımız sokakta bizlerle birlikte yaşayan hayvanlar var. Özellikle soğuk kış günlerinde onlara biraz daha farkındalık gösterirsek hayatta kalmalarına yardımcı olabiliriz. Her gün yanından geçtiğiniz bir köpek bebeklerini doyurmakta ve onlara sıcak bir yer bulmakta zorlanıyor olabilir. Lütfen onlara yardım elinizi uzatın. İleri tuşuna basarak sokak hayvanları için neler yapabileceğinizi okuyabilirsiniz.

Yüksek Elektrik Faturasından Nasıl Kurtulursunuz?

Elektrik faturasını düşürmek elinizde. Biraz daha dikkatli davranarak ve alışkanlıklarınızı değiştirerek elektrik faturanızın düşmesini sağlayabilir ve daha az enerji tüketebilirsiniz. Galerimizde ileri tuşuna basarak çok kolay birkaç yöntemle enerji tasarrufu nasıl sağlarsınız öğrenebilirsiniz.

Sovyet Kozmonot Komarov'un Uzaydan Düşen Bedeni

1967 yılında Rus kozmonot Albay Vladimir Komarov'un hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan üzücü olayın ayrıntılarını galerimizde derledik. Galerideki ileri butonuna tıklayarak siz de resimlerin altında Soyuz-1'de Rus kozmonot Albay Vladimir Komarov'un yaşamını yitirdiği olayın detaylarını okuyabilirsiniz.

Kadınlar Ne Yapar Erkekler Ne Anlar?

Erkekler kadınları anladıklarını düşünseler de, kadınların çoğu davranışını yanlış değerlendiriyorlar maalesef. Aslında kadınlar ne yapıyor erkekler bunları nasıl anlıyor, toplum böyle düşünmeye nasıl etki ediyor öyle değil mi? Galerimizde ileri tuşuna basarak kadınların yaptıkları, erkeklerinse yanlış anladıkları şeyleri görebilirsiniz.

Akıl Dolu "Vay Be" Dedirten Özlü Sözler

İçlerinde ünlü Alman teorik fizikçi ve bilim insanı Albert Einstein'ın sözlerinin de olduğu ve size "vay be" dedirtecek özlü sözleri galerimizde bir araya topladık. Galerideki ileri butonuna tıklayarak siz de bu özlü sözleri okuyabilir, beğendiklerinizi arkadaşlarınıza gönderebilirsiniz.

Bu Fotoğraftaki Kafaları Sadece Psikolojisi Bozuk İnsanlar Görüyor

Paylaştığımız fotoğraftaki aile bireylerinin kafalarını yalnızca psikolojik problemleri olan insanlar görebiliyormuş. Ya siz? Fotoğrafta kafaları görüyor musunuz? Galerideki ileri butonuna tıklayarak resimlerin altında haberin detaylarını görebilirsiniz.

Sosyal Medyayı Sallayan Fotoğraf: Bu Odada Vahşet mi Yaşandı?

Sosyal medyada son günlerde gündemin üst sıralarına oturup, görenleri hem şaşırtan hem de ürküten bu fotoğrafta ilk bakışta bir vahşet yaşandığı yönünde fikirler oluşuyor... Galerideki ileri butonuna tıklayarak resimlerin altında bu odada aslında neler yaşandığını öğrenebilirsiniz. Galeriye geçmeden önce sizin bir tahmininiz var mı?

Hayal Gücünün Sınırlarını Zorlayan Müthiş Duvar Çizimleri

Hayal gücünün sınırlarını zorlayan, sokaktaki birbirinden başarılı ve farklı duvar resimlerini galerimizde sizin için bir araya getirdik. "Yapanların eline sağlık" diyeceğiniz harika sokak duvar resimlerini görmek için galeride bulunan ileri butonuna tıklayın.