Tarih

Time Dergisine Kapak Olmuş 10 Türk

Haftalık haber dergisi olan Time, dünyanın en saygın haber ve politika dergilerinden biri olarak kabul ediliyor. Bu derginin kapağında yer bulan 10 Türk'e hep beraber bakalım.

ATATÜRK'ün 1910 Yılında Fransa 'da Çekilmiş Pek bilinmeyen Fotoğrafları

Daha önce hiç bir yerde yayınlanmamış Atatürk 'ün 1910 yılında Fransa 'da çekilmiş Fotoğrafları

Geçmiş Yıllarda İnsanlar Tarafından Kullanılmış 16 Absürt İcat

Bugün sizler için geçmiş yıllarda icat edilmiş ve kullanılmış en absürt buluşlardan bahsedeceğiz.

Tarihe Damga Vuran Önemli Olayları Anlatan 7 Siyah Beyaz Fotoğraf Karesi

Sizin için seçtiğimiz siyah beyaz fotoğraflar geçmişten günümüze tarihte yaşanmış önemli olayların adeta bir özeti konumunda!

Bilim Dünyasının Muazzam Keşfi Mısır'ın 'Kayıp Kent'i Bulundu!

Özgün ve gizemli uygarlık: Antik Mısır. Her daim merak uyandıran bu esrarengiz medeniyete dair son gelişmelerden biri kayıp bir antik kentin keşfedilmesi oldu.

Dünyanın Ne Denli Değiştiğini Gösteren Tarihin İçinden Gelen Fotoğraflar

Dünyanın dört bir tarafından yıllar öncesinde çekilmiş çocukların yer aldığı eğlenceli fotoğrafları sizin için galerimizde derledik.

Tarihin Tozlu Sayfalarından Çıkıp Gelmiş Görünce Bir Acayip Hissedeceğiniz 21 Fotoğraf

Tarihin tozlu sayfalarından çıkmış ilginizi çekecek fotoğraf kareleri.

Tarih Kitaplarında Yer Almayan Geçmişte İz Bırakmış 9 Şaşırtıcı Kare

Hafızalarınızda tarihsel izler bırakacak birbirinden şaşırtıcı fotoğraf kareleri...

1911 Senesinde Daha Önce Görülmeyen Alanları İncelemek Adına Yapılan İlk Antarktika Seferinde Çekilmiş 17 Çarpıcı Fotoğraf

1911 yılında, bu tarihten önce gidilmemiş yerleri incelemek adına yapılan Antartika seferinde çekilmiş 17 müthiş fotoğrafı sizin için galerimizde derledik. Bilim adamları ve maceraperest insanlardan oluşan bir grup, öncesinde görülmeyen alanları içine alan ilk Antarktika seferi için yola koyuldular. 

Tarih Kitaplarında Yer Almamasına Rağmen Geçmişe İz Bırakan 9 Şaşırtan Fotoğraf

Tarihin içinde bir yolculuğa çıkmaya ne dersiniz? Tarih kitaplarında olmamasına rağmen geçmişe adını yazdıran 9 şaşırtan kareyi sizin için galerimizde derledik.

Bu Zamana Dek Çekilen En Güçlü 10 Fotoğraf

Sizi derinden etkileyecek birbirinden güçlü fotoğrafları sizin için galerimizde derledik. 

Eski ve Zor Zamanlarda Çekilen, Gördüğünüz Anda Yaşadığınız Zamana Şükredeceğiniz 23 Kare

Yaşadığımız zamana gelene kadar önceki zamanlarda yaşayan insanlar pek çok zorluk çekti. Tarihteki eski ve zor zamanlara ait fotoğraflar galerimizde... Görünce günümüz teknolojisinin gözünü seveyim diyeceksiniz :)

Geçmişin Tozlu Atmosferine Işık Tutan 9 Şaşırtıcı Fotoğraf

Geçmişe ışık tutmuş ilginç fotoğrafları görmek için aşağı kaydırın!

Gördüğünüz An Bütün Ayarlarınızı Bozmaya Aday Olacak Tamamen Gerçek 22 Tarihi Kare

Görür görmez ayarlarınızı bozacak, adeta tarihin tozlu sayfalarından fırlamış olan birbirinden etkileyici tarihi fotoğrafı sizin için galerimizde derledik.

10 Yıl Boyunca Plakların Kapak Fotoğraflarının Çekildiği Yerlerin Takip Eden Fotoğrafçı

Reggae müziğini çok seven fotoğrafçı Alex Bartsch, büyük bir projeye imza atarak 1967-1987 yılları arasında, yani 10 sene boyunca çıkan en ünlü reggae plak albümlerinin izini sürdü. Bu proje için 10 sene süresince Londra’yı altını üstüne getiren fotoğrafçı onlarca plağı kapak fotoğraflarının çekildiği yerde yeniden fotoğraflamayı başardı. İşte o ilginç fotoğraflar!

Tarihin Eşsiz Dünyasına Dalıp İçinden Çıkmak İstemeyeceğiniz 8 Dokunaklı Kare

Tarihin benzersiz sayfalarından fırlamış gibi görünen birbirinden dokunaklı fotoğraf karelerini sizin için galerimizde bir araya getirdik.

İlk Kez Göreceğiniz Savaş Dönemi Fotoğrafları

2. Dünya Savaşı zamanında Türkiye ve dünyanın değişik yerlerinde çekilmiş olan ve ilk defa göreceğinizi düşündüğümüz birbirinden etkileyici fotoğrafları sizin için galerimizde bir araya getirdik.

Bu Fotoğraflarla, Dünyanın Zaman İçinde Nasıl Değiştiğine Şahitlik Edin!

Eğer yaşadığınız bölgenin bundan yıllar önce nasıl göründüğünü merak ediyorsanız, size bir önerimiz var. re.photos isimli web sitesi, dünya üzerindeki birçok yerin eski ve yeni fotoğraflarını içeren veri tabanını hizmetinize sunuyor. Böylece istediğiniz bir yerin yıllar içindeki değişimini görebilir, kentleşme ve küresel ısınmanın etkilerine şahit olabilirsiniz. 

Hepimizin Kullandığı Eşyaların Eski Çağdaki İlk Halleri

Her gün kullandığımız eşyalar eski çağlarda nasıl kullanılıyordu merak ediyor musunuz? Çoraptan gözlüğe kadar eşyaların ilk hallerini görünce çok şaşıracaksınız. 

Son 100 Yılda Büyük Değişim Yaşayan Gündelik Eşyaları Gösteren 16 Çarpıcı Kare!

Son 100 senede günlük olarak kullanmış olduğumuz eşyaların ne derece değiştiğini görmek ister misiniz? Yaşanan bu 100 yıllık değişim sizi inanın çok şaşırtacak!

Tarihi İran Camilerinin İhtişamına Tanıklık Et

Yetenekli sanatçı Fatameh Hosein Aghaei, tarihi İran Camiilerinin iç mimarisinin etkileyici fotoğraflarını çekti. Bu göz kamaştırıcı sanateserlerinin fotoğraflarıyla, geneleksek İran Mimarisinin etkileyici detay ve tekniklerini gösterdi.

Osmanlı Döneminde Yaşanmış Enteresan Olaylar

Sizin için Osmanlı Döneminde yaşanmış olan oldukça enteresan tarihi olayları galerimizde paylaşıyoruz. İçlerinden bazılarına bir hayli şaşıracak, genel kültürünüze pek çok bilgi katacaksınız. Bizden söylemesi!

Tarihin Bütün Ayakkabı Modellerini İçinde Barındıran Ayakkabı Müzesinden 18 İlginç Ayakkabı Modeli

Bugüne dek görüp görebileceğiniz, tarihte kullanılan birbirinden ilginç ayakkabı modellerini sizin için galerimizde bir araya topladık. İşte o enteresan modeller!

1950’li Yıllardan Kalma Bir Çanta Zaman Kapsülü Etkisi Yarattı

2019 yılında bir okulda yapılan tadilat sırasında bir çanta bulundu. Yapılan inceleme sonrasında, çantanın 1957'de bu okulun öğrencisi olan Patti Rumfola'ya ait olduğu anlaşıldı.