Tarih

Top 15 Klasik Hesap Makineli Saat

Tarihte kötü bir tasarıma sahip, küçücük bir alana bir sürü sayının sığdırılması zorunluluğu içeren, hesap makineli saatten başka hiçbir şey bu kadar ilginç komikliklere neden olamaz. Bu saatler o kadar gariptir ki, bu gariplikleri onlara değişik bir nostalji kazandırmıştır ve 70'li yıllar ile 80'li yıllardan kalma koleksiyon yapılan birçok saat bulunmaktadır.

Top 10 Sovyet Teknoloji Kopyaları

Yenilikçi kişileri dışlayan bir ekonomik sistem içinde bulunmaktan dolayı çekilen tasarım geliştirme problemleri, Sovyetlerin genellikle teknolojik konseptleri batıdan kopyalamasına yol açtı. Sadece mikro işlemci ya da bilgisayarlar gibi küçük şeyler değil, ayrıca süper bombardıman uçakları, Concorde ve uzay mekiği gibi büyük boyutlu tasarım projeleri bile kopyalandı.

Top 10 Olağandışı Hırsız Alarmları

Bu listede bulunan hırsız alarmları; hırsızları korkutmak için tasarlanmış olan ve bir tel mekanizması ya da tetikleyici mekanizma aracılığıyla çalışan, silahlardan oluşan bir alarm demetidir. Bu alarmlar arasında; Londra liman deposunda bulunan ve cehennemden fırlamış gibi görünen bir cihaz; 19. Yüzyıldan kalma, kurmalı ve kapıda kullanılan hırsız alarmı; 1930'lu yıllardan kalma ve tetiklendiğinde bir acil durum telefon numarasını arayan ve bir gramofon kaydından, bir alarm mesajı çalan hırsız alarmı gibi, birçok eski model ve harika görünümlü alarmları bulabilirsiniz.

Titanic Belgesel Fotoğrafları

Dünyanın en ünlü gemilerinden birinin nasıl inşa edildiğini ve suya bırakıldığını gösteren ilgi çekici fotoğraflara bakmaktasınız.

Ürdün'ün Antik Şehri Petra'yı Keşfetmek

Petra'yı keşfetmeye hazır mısınız ?

Yeni Trend Bisiklet: YikeBike

Kullanıcıya hem zevk hemde korkuyu aynı anda yaşatacam yeni bisiklet üretildi. "YikeBike" adı verilen bu bisiklet peygemberdevesi ile çocuk Scooter'ın karışımından oluşmuştur. 5 yıl üzerinde çalışılan bu bisiklet elektrikli motorla çalışıyor. 21km/s yapan bu araç 15 saniyede katlanıp çanta haline getirilebilir.

Türk Destanı 'Dede Korkut' UNESCO Kültür Mirası Listesine Eklendi!

Ünlü Türk Destanı ‘Dede Korkut’, UNESCO Dünya Somut Olmayan Kültür Mirası Temsili Listesi’ne oy birliğiyle kabul edildiği haberi geldi. İşte haberin detayları!

7 Şaşırtıcı Kare ile Mimar Sinan Eserlerindeki Gizem Dolu ”Baykuş” Figürleri

Dürüst olalım. Daha önce bu ayrıntıyı fark etmiş miydiniz? Cevabınız ”hayır” ise hadi biraz daha yaklaşın!

Marshall Yardımıyla Gelen Süt Tozuna Açtığı Savaşı Kazanan Tarhana Osman ve Hikayesi

“Tarhana Osman” lakabıyla bilinen Osman Nuri Koçtürk Ankara Üniversitesi Veteriner Hekimlik mezunu olup doktorasını da Ankara Üniversitesi Biyokimya bölümü üzerine tamamlamıştır.Tarım Bakanlığı,Et ve Balık Kurumu gibi yerlerde görev yapmış olan ‘Tarhana Osman’ beslenme konulu seminerler veren bu konuda bilgili bir kişiydi.Amerika Missouri Üniversitesi Beslenme Kürsüsü’nde de çalışmaları vardır kendisinin.Peki nedir bu Amerikan süt tozuyla olan muhabbeti ?

Osmanlı Döneminde Yaşanmış 10 Enteresan Olay

Sizin için Osmanlı Döneminde yaşanmış olan oldukça enteresan tarihi olayları galerimizde paylaşıyoruz. İçlerinden bazılarına bir hayli şaşıracak, genel kültürünüze pek çok bilgi katacaksınız. Bizden söylemesi!

İçinde Acıklı Bir Aşk Hikayesi Barındıran Hünkar Beğendinin Hikayesi

Hünkar Beğendi sever misiniz? Peki Hünkar Beğendi yemeğinin neden bu ismi aldığını hiç merak ettiniz mi? İşte Hünkar Beğendi'nin içinde bir aşk hikayesi barındıran acıklı hikayesi..

Ağaç Kabuklarını Yiyerek 42 Sene Ormanda Dünyadan Kopuk Bir Hayat Yaşayan Lykov Ailesi

Bir insan düşünün ki yıllarca yemek yerine ağaç kabukları yesin! Onlar Lykov ailesi ve hikayeleri ise filmlere konu olacak cinsten.. İşte Lykov Ailesinin hikayesi...

İyileşmiş Hastaların 'Taburcu' Edilmesinin Sizi Hüzünlendirecek Bilinmeyen Öyküsü

Neden bir hasta iyileştiğinde Türk hekimleri ona "taburcu" olabilirsin der? Taburcu kelimesi nereden gelir? İşte "Taburcu" kelimesinin sizi duygulandıracak öyküsü...

32 Fotoğrafta Düğün Pastalarının Son 100 Yıldaki Şaşırtıcı Değişimi

Düğün pastaları da zamana ayak uydurarak değişime uydu ve son 100 yılda bir hayli değişti. İşte 32 fotoğrafta son 100 yılın düğün pastası fotoğrafları!