Teknoloji

Dünyanın En Sıradışı 10 İş Yeri

Bazıları daha akılda kalıcı olmak için böyle bir yer seçmiş, bazılarıysa tamamen çalışanlarının performansına dayalı. Sebep ne olursa olsun bu iş yerleri gerçekten oldukça özel ve farklı. Burada çalışacağınız bir mesai saati belki de sizin için unutulmaz olabilir. Dünyanın çeşitli yerlerinden derleyerek karşınıza getirdiğimiz mekanları sizlerle paylaşmak için sabırsızlanıyoruz. Dilerseniz çok fazla uzatmadan ilginç özelliğiyle meşhur iş yerlerine göz atalım İşte karşınızda dünyanın en olağanüstü iş yerleri:

Gelecekten Geldiğine İnanacağınız 8 Tuvalet Görüntüsü

Bu tuvaletleri gördüğünüzde kesinlikle 2900 'lü yıllardan gelmiş olduğuna inanacaksınız...

Teknolojinin Tuvaletlerimize Kadar Girdiğini Kanıtlayan 8 Görüntü

Teknoloji ilerledikçe tuvaletlerde teknolojiye ayak uyduruyor...

Simültane Çeviri Yapan Akıllı Kulaklık

Farklı dilleri konuşan insanlar arasında köprü olan ve anında çeviri yapabilen bu akıllı cihaz sayesinde artık dil problemi tarih oluyor. Simültane olarak çeviri yapacak olan bu dahiyane cihaz hakkındaki detaylı bilgi sizlerle.

İnsanların Yüzlerinin Yaş Aldıkça Nasıl Değiştiğini Gösteren Uygulama: Age Map

Hepimizin yüzü ve bedeni doğduğumuzdan andan itibaren yaş almamızla beraber değişiyor. Bobby Neel Adams kendi fotoğrafından yola çıkarak, insanların yüzlerinin yaş aldıkça ne derece değiştiğini gösteren bir “Age Map” adlı bir projeye imza attı.

Yüz Tanıma Uygulaması İle Sosyal Medya Hesaplarına Ulaştı

Rusya'da Egor Tsvetkov isimli fotoğrafçılık öğrencisi, bir Rus sosyal medya sitesinin yüz tanıma uygulaması sayesinde, metroda habersiz fotoğraflarını çektiği tanımadığı insanların sosyal medya hesaplarına ve bilgilerine ulaştı. Yani artık her şeyimiz ortada! 

Büyük Bir Harry Potter Hayranıysanız Bu İnanılmaz Harry Potter Not Defteri Sizi Şaşkına Çevirecek

Japonya merkezli mimari modelleme şirketi Triad Inc.bir Harry Potter Hogwarts Kalesi not defteri yaparak bunu Omoshiroi (Enteresan anlamına gelen bir sözcük) Bloklar isimli not defteri koleksiyonuna dahil etti.