Bir kelebeğin kırık kanadını tamir eden kostüm tasarımcısı, böylece onu doğaya döndürmeyi başardı

Turuncu, siyah ve beyaz renkteki desenleriyle kral kelebekleri, kelebek dünyasının ünlü simalarından. Bu kelebekleri yetiştirmek ise çoğu insan için bir hobi. Kostüm tasarımcısı Romy McCloskey de, geçtiğimiz sonbaharda, bahçesinde bulduğu birkaç tırtıl vesilesiyle kral kelebeğine ilgi duymaya başladı. 

McCloskey, şimdiye kadar bahçesinde karşısına çıkan onlarca tırtılı eve getirdi. Tırtılların başka hayvanlara yem olmadan kelebeğe dönüşebilmesini sağlayan McCloskey, ardından onları doğaya geri bıraktı. Fakat yakın zamanda misafir ettiği kelebeklerden birinin yardıma ihtiyacı oldu.


McCloskey’nin yetiştirdiği kelebeklerden biri kozasından yarım bir kanatla çıktı. Bu, kozadan çıkmadan önceki son gelişim döneminde meydana gelen bir sorun. 


Bir kelebeğin uçması ise kanatlarındaki simetriye bağlı. McCloskey, arkadaşının kendisine gönderdiği bir video sayesinde bu tarz sıkıntılar yaşayan kelebeklere yardım etmenin mümkün olduğunu öğrendi. “Düşündüm ki, o kadar tasarım yapıyorum, kostümleri kesip birleştiriyorum; öyleyse bunu da bir deneyebilirim.” diyen McCloskey kelebeğin kırılan kanadını tamir etti. 


Kanadın eksik kısmını ise daha önce ölen bir kelebeğin kanadıyla tamamladı. Sonuç olarak, ömrü 2 ile 6 hafta arası değişen bir kral kelebeğinin hayatını kurtarmış oldu.