Dünyanın En İlginç Düğün Törenleri

Yıllar boyunca hayalini kurduğunuz bir düğün töreni var. Diğer tüm hazırlıkların yanında tören için yapılan hazırlık en eğlenceli, telaşlı, özenli olanı diyebiliriz. Unutulmaz bir düğün olmasını isteriz ve hayatımızın geri kalanını paylaşacağımız insanla dünyanın en mutlu insanları olmak isteriz. Her şeyin yolunda gitmesi ve planlarımızdaki gibi olmasını isteriz. Düğün töreni denildiği zaman klasik bir düğün mekanının tutulması, eğlence, yeme – içme gelir aklımıza. Dünyada öyle düğünler yapılıyor ki, bu klasik çizgiden uzaklaşmış ve büyük bir ses getiriyor. Bizi, kişiliğimizi yansıtan bir düğün töreni yapmak isteriz. Ama mekanlar hiç değişmez, sadece dekorlar değişir. Bu ekstrem olarak değerlendireceğimiz düğünler biraz maliyetli olabilir ama belki de kişiliğinizi yansıtacak düğünler tam olarak bunlar. Belki size de fikir olabilecek 10 ekstrem düğün törenini sizlerle paylaşmak istiyoruz:

Sıcak Hava Balonunda Düğün

Sıcak Hava Balonunda Düğün

Düğünüzü bulutlar arasında yapmak istemez misiniz? Gökyüzünde evlenerek yeni boyutlara ulaşmak istiyorsanız, sıcak hava balonunda bir nikah kıyabilirsiniz. Bazı organizasyon şirketleri bunu çoktan akıl etmiş ve dünyanın bazı yerlerinde bu düğünleri organize etmişler. Sonoran Çölü, Albuquerque’nın Sandia Dağları ve Nevada’nın Carson Vadisi’nde gökyüzünde evlenen çiftler var. Türkiye’yi göz önüne alacak olursak, Kapadokya, Göreme, İzmir gibi iller, gökyüzünde yapılacak düğünler için en uygun yerler.


Everest’in Tepesinde Düğün

Everest’in Tepesinde Düğün

Birkaç sene önce Everest’in tepesinde evlenen Nepalli bir çift tüm dünyada büyük ilgi gördü. Yalnızca 10 dakika süren nikah töreni birkaç fotoğrafla da ölümsüzleştirildi. İki deneyimli dağcı olan çift gibi sizde bir dağ tırmanışı ile evlenebilirsiniz. Everest belki zorlu olabilir ama bunu kendinize en uygun bir yerde de yapabilirsiniz ve unutulmaz bir düğüne sahip olabilirsiniz.


Su Altı Düğünü

Su Altı Düğünü

Masmavi bir okyanusta evlenme fikri sizce nasıl? Dünyanın popüler ekstrem düğün törenlerinden birisi de su altı düğünleri. Nefes almak biraz zor olsa da, eşinize olduğu gibi denize de aşıksanız, süper bir fikir olabilir. Bu sıra dışı düğün için en çok tercih edilen yerler ise Avustralya, Bali, Hawaii, Cayman Adaları, Mauritius ve Taylan. Balıkların şahit olduğu, yosunların düğünü süslediği bir tören istiyorsanız Türkiye’de Ege’nin keşfedilmeyen berrak denizlerini tercih edebilirsiniz.


Sıfır Yer Çekiminde Düğün

Sıfır Yer Çekiminde Düğün

Yer çekiminin olmadığı bir boşlukta evlenme fikri de uygulanan düğün törenlerinden. Evlenen çiftlerin ayaklarının yerden kesildiği mecazi olarak söylense de, yer çekiminin sıfır olduğu bir ortamda bunu gerçeğe dönüştürebilirsiniz. Uzaya yolculuğun artık mümkün olduğu günümüzde bu töreni organize eden şirketler de yok değil.


Hayran Toplantısında Düğün

Hayran Toplantısında Düğün

Hemen hepimizin hayranı olduğu bir film kahramanı vardır. Star Wars, Supermen, Batman, Örümcek Adam, Pamuk Prenses, vb. eşliğinde bir düğün töreni istemez misiniz? Öyle hayranlar var ki, düğünlerini bu şekilde organize ediyorlar ve film kahramanlarından oluşan unutulmaz bir töreniniz oluyor. Ama eşinizle ortak kahramanlarınız olmasına dikkat edin.


Bungee Jumping Düğünü

Bungee Jumping Düğünü

İlk duyduğunuzda saçma gelecek ama bu şekilde evlenen çılgın çiftler yok değil. Yine ayaklarınızın yerden kesildiği ve sevinçten havalara gerçekten uçtuğunuz bir düğün olabilir. 2008 yılında Belçika’da bu şekilde evlenen bir çift bulunuyor.


Perili Köşkte Düğün

Perili Köşkte Düğün

Gece yarısı perili bir köşkte evlenmek tüylerinizi diken diken edebilir. Ama mistik bir düğününüz olsun istiyorsanız en uygunu diyebiliriz. İngiltere’de bulunan Tutbury Kalesi, dünyanın en perili köşkü olarak biliniyor. Ortaçağ tarzı ve hayalet avcıları eşliğinde bir düğün yapmak isterseniz, Türkiye’de terk edilmiş köşeleri tercih edebilirsiniz.


Antartika Düğünü

Antartika Düğünü

Dünyanın diğer ucuna giderek evlenmek istiyorsanız, Antartika bunun için en çok tercih edilen yer. Ayrıca Cape Town, Güney Afrika ve Şili’de tercih ediliyor. 2007 yılında Antartika’nın buzları arasında araştırmacı bir çift evlendi. Aşkınızın ateşine güveniyorsanız, güzel bir fikir.


Ağaç Ev Düğünü

Ağaç Ev Düğünü

Ekstrem düğünler arasında belki de en romantiği diyebiliriz. Çocukluğunuzdan beri hayaliniz bir ağaç evinizin olmasıysa, düğününüze kısmet olabilir. Çocukların evciliklerine mekan olan ağaç evler, evliliğe atacağınız güzel ve romantik bir adım olabilir. Washington’da bulunan TreeHouse Point çiftler tarafından fazlaca tercih ediliyor. Ayrıca İskoçya’da Loch Goil’de bir düğün salonu bile var.


Mc Donalds Düğünü

Mc Donalds Düğünü

Yok artık diyebilirsiniz ama Mc Donalds’da bir düğün için kullanılan yerlerden birisi. İngiliz bir çift Mc Donalds’ı tören için tercih etti. Hong Kong’da bir Mc Donalds ise bir adım öteye giderek bir düğünü organize etti ve düğün paketleri, turtalar sunarak hizmet verdi.