Hepimize Lazım 5 Tasarım: Bir Bakanı Bir Daha Baktıracak 5 Sıra Dışı Bisiklet

Bisiklete binmeyi sever misiniz? Sizin için seçtiğimiz bisiklet tasarımları bildiğiniz bisikletlere hiç benzemiyor!

1. Yüksek tekerlek

1. Yüksek tekerlek

Penny-farthing olarak da adlandırılan araç “bisiklet” diye tanımlanan ilk makine oldu. İsveçli mimar Per-Olof Kippel, 2013 yılında kendi yüksek tekerleklisini geliştirdi. Müşterilerinin pek çoğunun bir saat içerisinde nasıl kullanacaklarını öğrendiğini anlatıyor. Sıradan bir bisiklete göre pek de avantajlı sayılmaz.


2. Kwiggle

2. Kwiggle

Ağırlığı 8,5 kilogram olan ve normal katlanan bisikletin yarısı büyüklüğünde olan Kwiggle, dünyanın en kompakt katlanabilir bisikleti olarak tanıtılıyor. El bagajına dahi sığdırılabilir. Bu bisikletin pazar hedefi belli: Her gün işe gidip gelen çalışanlar. Sürüş pozisyonu biraz farklı. Pedallar üstünde duruyor.


3. Halfbike (Yarı bisiklet)

3. Halfbike (Yarı bisiklet)

Bu bisiklet ya da kaykay karışımına binmek için ayakta durmak gerekiyor. Gidon bulunmuyor. Dönmek için ağırlığınızı belirli bir yöne kaydırmanız gerekiyor. Denge lazım ama tekerlekleri manevra yapmayı kolay hale getiriyor.


4. Yatak bisikleti

4. Yatak bisikleti

Bu hantal görünümlü model özel kullanım için alabileceğiniz bir bisiklet değil. Ama Berlin’de bir tur için kiralamanız mümkün. Bir bisiklet çekçekine kırmızı bir çift kişilik yatak koyulmuş. Kenti gezen turistler buraya uzanıp, binicisinin onları gezdirmesinin tadına varabliir.


5. Lopifit

5. Lopifit

Bisiklet kullanmak mı yoksa yürümek mi? Hollanda'dan çıkan bu tasarım ile ikisini de yapmak mümkün. Hem de iki katı hızla. Bir koşu bandında yürüyüp elektrik motorunu hareket ettiriyorsunuz. Bununla beraber, rahat bir hızla yürüme halinde bir bisikletçiyi geçmeniz mümkün. Frenler gidonun üstünde ama bunun yanı sıra yürümeyi bırakırsanız bisiklet de yavaşça duruyor.