İçinizi Serinletecek Dünyanın En Pahalı Buzdolapları

Mutfakların gözde ürünü, olmazsa olmazı buzdolapları. Bir düşünün eğer bu soğutucu ürünler olmasaydı hayatımız ne kadar da zorlaşırdı değil mi? Dünyanın en pahalı buzdolaplarını gördüğünüzde, bu harika tasarımlara sahip olmak isteyeceksiniz. Çok sayıda kaliteli ve değişik niteliğe sahip mutfakların baş tacı olan ürünlerden gözlerinizi alamayacaksınız. Dilerseniz şimdi hep birlikte bu ürünlere bir göz atalım.

Energy Star - Fiyatı Modeline Göre Farklılık Gösteriyor

Energy Star - Fiyatı Modeline Göre Farklılık Gösteriyor

Bir buzdolabının fiyatı, yalnızca ürünü aldığınız değerle ölçülemez. Çünkü buzdolapları diğer elektrikli ev aletlerinden çok daha fazla enerji tüketir. Ancak Energy Star logosunu taşıyan aletlerden alırsanız, soğutucu cihazınız %20 daha az elektrik tüketecek. Böylelikle, sizler de hem çevre dostu bir buzdolabı sahibi olacak, hem de elektrik faturalarınızdan tasarruf etmiş olacaksınız.


Northland 72 inç Side by Side - 11.000 Dolar

Northland 72 inç Side by Side - 11.000 Dolar

Northland, asırlık bir buzdolabı markası olarak biliniyor. Ürettikleri bu Side by Side modeli ise devasa büyüklükte olup, tam 72 inç. Ayrıca pırıl pırıl paslanmaz çelikten üretilen aletin temizlemesi de çok kolay. Buzdolabı, hem ticari amaca uygun hem de geniş aileler için de vazgeçilmez bir ürün olabilir. Bu geniş ve şık buzdolabına sahip olmak istiyorsanız, ödemeniz gereken tutar yaklaşık olarak 11.000 dolar.


Sub Zero Pro 48 - 13.800 Dolar

Sub Zero Pro 48 - 13.800 Dolar

Dünyanın en pahalı buzdolaplarından biri de Sub Zero Pro 48. Ürün 48 inç büyüklüğünde olup, %100 çelikten üretilmiştir. Sub Zero Pro 48’in bir diğer ayrıcalığı da çoğu buzdolabının sahip olmadığı bir özellik olan, çift taraflı soğutma sistemine sahip oluşudur. Her iki tarafın da kendine ait kompresör ve buharlaştırıcı sistemi olduğu için, tipik buzdolaplarının aksine buzdolabını ayrı, dondurucuyu ayrı kullanmak zorunda kalmıyorsunuz. Bu niteliklerinin yanında dolap, kişisel mikro işlemcileri sayesinde istediğiniz sıcaklık ayarında kalabiliyor. Bu özellikli buzdolabın fiyatı ise 13.800 dolar.


Gorenje Starry Night - 16.000 Dolar

Gorenje Starry Night - 16.000 Dolar

Gorenje Starry Night 16.000 dolarlık fiyatıyla, dünyanın en pahalı buzdolabı unvanını taşıyor. Buzdolabının üzerinde tam 26.000 swarovski taş bulunuyor. Ürünün siyah zemininin üzerindeyse, yıldızlar gibi parıldayan harika taşlar önünüze muhteşem bir manzara seriyor. Mutfağınızda hem biraz sanatsallık hem de kullanışlı bir alet istiyorsanız, bu göz kamaştıran ürün tam size göre. Ancak, Gorenje Starry Night üretiminin belirli bir limiti olduğundan, ürünü istiyorsanız elinizi çabuk tutmalısınız. Bu buzdolabı tercihiniz ise tam 16.000 dolar ödemeniz gerekiyor.