Kendinizi Yalnız mı Hissediyorsunuz?

Çağımızın hastalığı yalnızlık... Aslında şehrin gürültüsünden kurtulmak, trafik derdinden uzaklaşmak ve günün stresinden uzaklaşmak her birimizin isteği. Ancak siz kendinizi yalnız hissediyor musunuz? 

Yalnızlık o kadar büyük bir dert olmuş ki bunun için çözüm üretmeye çalışan üreticiler değişik ürünler piyasaya sunmuşlar. Resimde gördüğünüz gibi kendini yalnız hisseden kadınlar için bol kaslı sarılma yastığı bile üretilmiş.


Peki sizce gece başınızı yastığa koyduğunuz zaman bir yastığa sarılmak yeterli mi? Tabi ki asla yeterli değil... Bir derdiniz sıkıntınız olduğunda onu paylaşmak, ağladığınızda başınızı bir dostun omzuna yaslamak istersiniz.


Günümüzde yalnızlık o kadar büyük bir sorun haline geldi ki bunun için geçtiğimiz günlerde İngiltere 'de yalnızlık bakanlığı bile kuruldu.


Eskisi gibi komşuluklar kalmadı artık. Çünkü çok daireli sitelerde oturuyoruz, üst kat komşumuz kim ? 8. kattaki komşu kim hiç bilmiyoruz. Sabah işe, akşam koştur koştur eve geliyoruz. İş yerindeki dostluklar menfaatlere dayalı oldular.


Sahip olduklarınızın kıymetini bilin, sevdiklerinize onları sevdiğinizi sık sık söyleyin. Dostlarınızla ve ailenizle daha sık birlikte olup güzel vakitler geçirin.
Tabi ki zaman zaman kafanızı dinlemek isteyeceksiniz ama o zamanlar lütfen kronik bir hal almasın. Hayat kısa, paylaşmak güzel...