Basit Görünümlü Ürünlerin İçlerindeki Tuhaf Cisimler

Günlük hayatta kullandığımız görünüş olarak merak uyandıran ürünlerin içlerindeki gerçekleri sizler için derledik.

1.

1.

Görselde gördüğünüz yapıştırıcı Amerikan imalatı bir üründür. Amerika'da bir markette satılan bu ürünü alan bir kişi ürünü kestikten sonra gördü şeyle şok geçirdi. Amerikan yapımı olduğu iddia edilen yapıştırıcının içinden Rusya yapımı bir ürün çıktı.


2.

2.

Mutfakta kullandığımı büyük çakmaların nasıl çalıştığını hiç merak ettiniz mi ? Çok düşünmenize gerek yok çünkü bu çakmakların içinde küçük çakmalar vardır. Yapılan mekanizma ile alev kolaylıkla en üste çıkıyor.


3.

3.

Dış yüzeyi yıpranmadan önce gülücük saçan bu oyuncağın içinde mutsuz yüz olduğu öğrenildi. Oyuncak üreticileri bunu yaparken ne düşündüğü ise merak konusu.


4.

4.

Bir üzüm yediğimizde içinden çekirdek çıkmasına alışığızdır. Ancak bu şanslı kişi üzümün yarısını ısırdığında gördüğü şeyle şaşkınlık geçirdi. Üzümün içinde çekirdek yerine küçük bir üzüm daha vardı.


5.

5.

Hiç bowling toplarının içinde ne olduğunu düşündünüz mü? Bu bowling toplarının içinde başka bir tane daha bowling topu var.


6.

6.

Telefonlarınızı korumak için aldığınız kapların neden yapıldığını hiç araştırdınız mı? Bu görseli çeken adam şans eseri telefon kılıfının diş macunu kabından yapıldığını öğrendi.


7.

7.

Ayakkabı deodorantı olarak satılan bu ürün aslında kadınların kullandığı bir deodorant olduğu öğrenildi. Sizde böyle şeylerle karşılaşmak istemiyorsanız alacağınız ürünü iyi seçmelisiniz.


8.

8.

Bahçesinde bulunan büyük kurbağa heykelini kırılması sonucunda heykelin içinden 2 tane kardan adam çıkmış. Bu heykelin neden böyle yapıldığı ise merak konusu.


9.

9.

Ayakkabılarımızda kullandığımız bağcıkların ne kadar kaliteli olduğunu hiç düşündünüz mü? Resimde gördüğünüz gibi bazı bağcıklar çocuk bezi kullanılarak yapılıyor.


10.

10.

Satranç oyununda kullandığımız taşların bazıları hafif bazıları ağır olur. Bunun nedeni ise bazı taşların içine konulan resimdeki zarlar gibi. Bu zarlar taşları ağırlaştırmak ve boşluk bırakmamak için konmaktadır.


11.

11.

9 voltluk pilin şans eseri açılmasıyla içinden 6 tane AAA pil çıkmış. Bu yapılan sahtekarlığın tek bir amacı olabilir oda 9 voltluk pillerin 6 tane AAA pilden daha pahalıya satılmasıdır.


12.

12.

Sprey boyaları salladığımız zaman çıkan sesi hep merak etmişizdir. Bu çıkan sesin sebebi bir bilyedir.


13.

13.

Yeni tornavida aldığınız zaman böyle manzaralarla karşılaşabilirsiniz. Bu yapılan hilenin amacı yeni tornavida yapmak yerine eski tornavidanın dışını kaplamaktır. Bunun nedeni ise maliyetin düşük olmasıdır.


14.

14.

Bu zarda ise içinde başka bir zar vardır. Beyaz renkteki zarın üstünü mavi renkle kaplayan firma yeni zar olarak satışa sürmüştür. Bu zarın içinde kim bilir kaç tane daha zar var.


15.

15.

Eviniz için ahşap bir masa alıyorsanız bu görsele dikkat edin. Çünkü firmalar ahşap kaplamanın altını mukavva ile kaplıyorlar.


16.

16.

Beth Galton tarafından çekilmiş bu görsel kahve ve sütün karışma anını en sade haliyle gösterilmiştir.


17.

17.

Görselde gördünüz top İtalya'da popüler olan bir bocce topudur. Şans eseri açılan bu topun içinde bilardo topları olduğu ortaya çıkmıştır.