Sular Altında Bulunan 7 İlginç ve Gizemli Şey

Su altında keşif yapan dalgıçlar genellikle çok garip şeylerle karşı karşıya kalıyorlar... İşte onlardan bazıları!

Khambhat Kenti

Khambhat Kenti

Hindistan kıyılarında denizin 36 metre altında bulunan bu antik şehir 2001 yılında yanlışlıkla keşfedilmiş. Kentin içinde bulunan tabak, çanak gibi eşyalara ve insan kemiklerine bakılacak olursa Khambhat kenti tam 9500 yaşındaymış. Bu tarih buz devrinin bittiği döneme denk geliyor. Bu bilgi de bu kentin buzların erimesinden sonra sular altında kalmış olma olasılığını bir hayli arttırıyor.


Apollo 11 kalıntısı

Apollo 11 kalıntısı

Mart 2013'te Amazon'un ceosu jeff Bezos tamamen çılgınca bir şey yapmaya karar verdi ve Apollo 11'in denizin altında gömülü olan motorlarının geri almanın zamanı geldiğini söyledi. uzay gemisinin parçaları 1969'tan beri okyanusun altında bekliyordu. Çıkartılan motor parçaları Kansas uzay merkezinde sergilenmek üzere tamir edilip onarıldı.


Hitler döneminden kalma kayıp gümüşler...

Hitler döneminden kalma kayıp gümüşler...

Atlantik Okyanusunun dibinde 36 Milyon Dolar değerinde 61 ton gümüş bulundu. 1941'de naziler tarafından vurulan ingiliz bir geminin atıklarından çıkan bu gümüşler, dünya rekorunu kırmıştır. Normalde 240 tonu bulan gümüşlerin %20'si geri kurtarıldı.


Hazine!

Hazine!

Amerika Florida açıklarında hazine arayan bir aile, bir gemi batığında 1 milyon dolar değerinde altın buldu. 3 asır önce batan Queens Civans adlı gemide bulunan hazinenin 51 altın sikkeden ve 12 metre uzunluğundaki altın zincirden oluştuğu belirtildi. Florida eyalet yasalarına göre devlet bulunan hazinenin %20'sine el koyarak müzede sergileyecek.


Baltık Anomalisi

Baltık Anomalisi

Bilinmezliğini halen koruyan ve kimilerine göre buzul çağı öncesi eserdir. Kimilerine göre de nazilere ait antik deniz altı cihazıdır. tuhaf bir şekilde dalgıçların elektrikli cihazları, bu cismin 200 metre yakınındayken çalışmayı durdurmaktadır ve bu cismin çok yakınından çok güçlü radyosinyalleri gelmektedir.


Tarihi bir tabanca!

Tarihi bir tabanca!

Bir dalgıç keşif yaparken dereye atılmış bir tabanca buluyor. Suyun altına atılan tabancayı bulan dalgıç şaşkınlığını dile getiriyor. Çünkü tabanca o kadar eski ki 1865'te amerika başkanı Abraham Lincoln'üöldüren tabancayla birebir aynı.


Gizemli bir kutu...

Gizemli bir kutu...

Hazine bulma umudu ile dalış yapan bir dalgıç, keşif yapmaya devam ederken suyun altında gizemli bir kutu buldu. Kutuyu merakla açan dalgıç içinden çıkanı görünce şok oldu. Kutunun içinden çıkan poşette ölü bir insanı kül olmuş şekilde buldu.